Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ubezpieczenie ile się dostaje z PZU ...?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ubezpieczenie ile się dostaje z PZU ...?

    Szarpie silnikiem, np. przy odpalaniu czuc, ze sie wszystko trzesie.

    A jakie masz objawy?

  • #2
    ubezpieczenie ile się dostaje z PZU ...?

    Mój przyszły teść :wink: rozwalił Reno Megane doszczętnie nic się nie stało ale ubezpieczenie wypłaca jakieś chore pieniądze !!! Samochód wart 36 tyś a suma którą mu proponują trochę się różni. Jak to się oblicza, czym się kierują ubezpieczalnie? za niedługo mi wychodzi pakiet ile kosztuje teraz do Octavii ? Bo zastanawiam się czy ubezpieczać w PZU jeżeli tak zlewają każdego :roll:
    ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
    www.wasilewski-foto.pl
    KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

    Komentarz


    • #3
      Od sumy calkowitej ubezpieczenia odejmuja kwote o ile samochod stracil na wartosci w danym roku ubezpieczenia
      BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
      CR-V 2,2 i-ctdi
      Perfectservice by Dobrygrześwawa

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli szkoda jest całkowita, czyli auto według PZU na złom sie tylko nadaje, to rozliczają to wartość minus pozostałość. Czyli od wartości rynkowej samochodu gdy był w całości odejmują wartość wraka i wypłacają różnicę plus oddają rozbitka.
        Były posiadacz 1.8 Turbo

        Nikt nie tańczy na trzeźwo, chyba że oszalał..

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez cook
          rozbitka.
          lub "lekko stuknięty" jak to się w Polsce mawia
          Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
          teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
          czarna AR 156 1.8 T.Spark

          Komentarz


          • #6
            Bo kazde auto mozna sprzedac i tym kieruje sie PZU.
            Wiec jak sadze szkoda calkowita to jest 70% wartosci auta a rreszte sprzedaj se sam.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Jestem na bieżąco bo sam klepałem :cry:
              Były posiadacz 1.8 Turbo

              Nikt nie tańczy na trzeźwo, chyba że oszalał..

              Komentarz


              • #8
                PZU ma ogolnie dziwne paramtry przy wycenie. Czasem okaze sie ze mozna na tym nawet zarobic, a czasem i to duzo czesciej trzeba dolozyc do interesu.

                Obecnie mamy fakture na okolo 5tys zl za naprawe wraz z wypozyczeniem auta, ale w innym towarzystkie zobaczymy czy wyplaca calosc, czy beda sie rzucac bo zakwestionowalismy im jeden element, ktory chcieli kitowac na wymiane.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  PZU kieruje sie prosta zasadą o maksymalnie obinżamy odszkodowanie, a jak klient sie powlecze do sadu to mu trochę jeszcze dołozymy, a ponieważ niewielu się chce sądzic to maja super wyniki finansowe.

                  W moim kosztorysie naprawy (szkoda z OC sprawcy) posłuzyli sie niby AUDATEXem, ale nie chca powiedzieć jaka wersja programu (mamy w Polsce inflacje i wersja sprzed 3 lat produkuje nizsze koszty napraw) i czy wzięli ceny brutto czy netto (tak na marginesie 8 miesięcy na pismo odpowiadali).

                  Dla zilustrowania podam przykładz kosztorysu:

                  ustawienie przodu i tyłu pojazdu (czyt. pełna geometria) 49.50 pln
                  wartośc nowej opony ContiPremium Contact 195/65 15 H 300 pln

                  W wyjaśnieniu podają, że nie moga podać czy ceny sa netto czy brutto, bo to sa ceny wystarczajace wg KC.

                  A i przepraszają w pismie za pomyłkę, że umiescili na moim kosztorysie błaedną informację, ze jeżeli koszty naprawy przekroczą 70% wartosci auta to szkoda całkowita, co nie ma zastosowania przy szkodach z OC, ale oczywiscie zniechęca klienta i wiekszość warsztatów do naprawy, torchę mocnie stuknietego auta wg rachunków.
                  Podejrzewam, że jak bym przyniósł im rachunki na kwotę wyższą to by mi powiedzieli ,że co prawda powinni wypłacić, ale skoro mnie poinformowali to nie muszą, a jak nie to moge iść do sadu.

                  NIGDY NIE BYŁEM UBEZPIECZONY W PZU
                  A TERAZ TO JUŻ NAPEWNO SIE TAM NIE UBEZPIECZE !!!
                  STRASZNIE WYSOKIE SKŁADKI A POTEM ZŁODZIEJSKIE ODZSKODOWANIA.

                  Poszukaj w mniejszych firmach wchodzacych dopiero na rynek. Teraz jestem w Generali, a poprzedni byłem w TRYGu miałem 2 szkody z AC, z pierwszą im poszło srednio (likwidacja w Warszawie), druga ( likwidacja w Słupsku) to juz miodzio, samochód naprawiony, miła obsługa, zero stresu, wszystko zajęło 10 dni.
                  Ostatnio podniesli składki (dlatego ich opuściłem), ale sa ciągle dużo poniżej propozycji kanciarzy zPZU.

                  Komentarz


                  • #10
                    Termin naprawy dla Tryg-u 10 dni to jakas chyba norma, bo z pierdola na 3 dni meczyli sie wlasnie 10 likwidujac szkode z OC sprawcy ubezpieczonego wlasnie w Tryg-u
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      ok dobra ! a załóżmy ze ubezpieczam dziś samochód w PZU i wykupuje polise AC na sume (jak wyliczają wartość) na 59 tys zł, mija 11miesięcy i teoretycznie kradną samochód. Co wtedy? wypłacają mi sumę ubezpieczenia na jaką wykupiłem czy odjmują coś, no wiecie jakieś ukryte :? koszty...?
                      ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                      www.wasilewski-foto.pl
                      KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                      Komentarz


                      • #12
                        Sory
                        Trzy moje grosze 8) Wykupujesz polisę na wartość 59 tyś zł a po 11 miesiącach dostajesz odszkodowanie ale wyliczone od wartości rynkowej autka To chyba logiczne że auto traci na wartości i nie będzie to już 59 tyś a np 54 tyś

                        Komentarz


                        • #13
                          Dlatego szczególnie w przypadku nowszych samochodów warto wykupić opcję GSU,
                          tj. Gwarantowana Suma Ubezpieczenia.
                          Pakiet dla nowej Skody (1850 zł) oferowany przez PZU przewidywał GSU przez okres 6-m-cy lub 10tys. km - dlatego tego pakietu nie wziąłem.
                          Np. w Warcie GSU może być stała przez cały rok polisowy.
                          Przykład:
                          Samochód z salonu - ubezpieczamy z GSU na wartość z faktury.
                          Jeśli zginie w 364 dniu ubezpieczenia otrzymujemy bez szemrania wartość z faktury...

                          PS. Nigdy, nie wykupuję AC w standardzie, bo same z nim problemy.
                          Minimum to:
                          - GSU
                          - zniesienie udziału własnego (niemożliwe w Link4)

                          POzdro
                          Zwierzak

                          O1 2.0 4x4 Adventure (było ...)
                          FF2 1.6 TiVCT (służbowy)
                          O2 1.9 TDi (służbowy - żony ...)

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X